Vinoreli s pogledom na Ivančicu

Srpanj 4, 2024

Muzej planinarstva uključuje se u program Ljeta u Ivancu umjetničkim radionicama kojima će oživjeti pomalo zaboravljenu tehniku slikanja vinom na papiru pod nazivom vinorel.

Program „Vinoreli s pogledom na Ivančicu“ odvijat će se petkom 19. i 26. srpnja u 19h na terasi Muzeja.

U sklopu programa održat će se radionice namijenjene odraslima. Radionice će voditi umjetnica Snježana Novotny koja je s kustosicom Anom Škriljevečki osmislila program.

Snježana Novotny rođena je u Varaždinu, a odrasla je u Ivancu. Dosad je imala devet samostalnih izložbi, a njezin interes predstavlja apstraktno slikarstvo. Ivanečka publika imala ju je prilike upoznati na autorskoj izložbi „Duša na platnu – ljudima i gradu“ koju je prije dvije godine održala u Muzeju planinarstva.

Umjetničke radionice slikanja vinom su besplatne. Predznanje nije potrebno, ali je broj sudionika ograničen.

Za sudjelovanje u programu potrebna je prijava na tel. 042/351-712 ili na e-mail Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite..

Nakon sušenja radova, održat će se izložba vinorela nastalih na radionicama. Otvorenje izložbe bit će u petak 16. kolovoza u 19h.

Provedite ljetne večeri na terasi Muzeja planinarstva u slikanju uz čašu vina s pogledom na Ivančicu!