Otvorenje izložbe fotografija Speleološke udruge „Kraševski zviri“ Ivanec i prezentacija 3D videa rudnik „Kraševski zviri“

Rujan 17, 2024

Trajanje:   20.9.2024 - 21.9.2024

Izložba fotografija kojom Speleološka udruga „Kraševski zviri“ Ivanec obilježava petnaest godina rada i djelovanja bit će otvorena u petak 20. rujna u 18 sati u Muzeju planinarstva.

Na odabranih pedesetak fotografija, čiji su autori članovi Udruge, prikazane su osobe koje se bave speleologijom kao specifičnom djelatnošću privlačnom tek nekolicini.

Njihove fotografije dočaravaju bogatstvo žive i nežive prirode krškog podzemlja, ponajviše masiva Ivančice i Ravne gore, te drugih predjela Hrvatske gdje se provode speleološka istraživanja i terenski dio speleološke edukacije.

Fotografsku izložbu zajednički organiziraju Speleološka udruga „Kraševski zviri“ Ivanec i ivanečki muzej.

Otvorenje izložbe obogatit će 3D video spuštanja u rudnik „Kraševski zviri“ izrađen u suradnji članova Speleološke udruge „Kraševski zviri“ Ivanec i Speleološkog društva Velebit.

Čitav događaj dio je manifestacije „Speleo vikend u Ivancu“ koju su članovi Udruge osmislili s ciljem popularizacije i približavanja speleologije široj javnosti.

U sklopu programa u subotu 21. rujna održat će se razne radionice za djecu u ivanečkom gradskom parku. Radionice uključuju speleo mystery, potragu za blagom, speleo kviz, speleo ljuljačku te izložbu podzemne faune.

Radionice počinju u 10 sati. U slučaju lošeg vremena održat će se u Muzeju planinarstva.

Za vrijeme trajanja radionica, od 10 do 13 sati, svi zainteresirani moći će u Muzeju razgledati izložbu fotografija i pogledati 3D video spuštanja u rudnik „Kraševski zviri“.

Svečana proslava petnaest godina rada i djelovanja Speleološke udruge „Kraševski zviri“ Ivanec održat će se u subotu 21. rujna u 18 sati u muzejskoj dvorani.