Pjesnički susret „Kolovrat riječi“ osmi put u Ivancu

Svibanj 28, 2024

Godišnji susret pjesnika „Kolovrat riječi“ održat će se osmi put u Ivancu ove subote, 1. lipnja 2024.

Susret tradicionalno započinje okupljanjem pjesnika u Muzeju planinarstva, a zatim slijedi obilazak pjesničke rute koja obuhvaća Područnu školu Tina Ujevića u Salinovcu, livadu uz rijeku Bednju kod OPG-a Marković i Društveni dom Stažnjevec.

Na svakoj pjesničkoj točki čitat će se poezija, odnosno odabrane pjesme sudionika. U Stažnjevcu, na posljednjoj lokaciji, održat će se predstavljanje Kulturno umjetničke udruge Stažnjevec uz skeč Glumačke družine „Komedijaši“ i prigodni domjenak.

Organizatori manifestacije su ivanečki pjesnici Ljiljana Vuglač i Darko Foder uz suorganizatore Grad Ivanec i Muzej planinarstva te podupiratelje Turističku zajednicu grada Ivanca, Kulturno umjetničku udrugu Stažnjevec, Područnu školu Tina Ujevića Salinovec i OPG Marković.

„Festival poezije u pokretu“, kako su ga nazvali sami organizatori, osmišljen je na način da se uz govorene stihove i druženje, ljubitelji poezije koji su u ivanečki kraj stigli iz različitih dijelova sjeverozapadne Hrvatske i šire, upoznaju s geografskim, etnološkim i eno-gastronomskim značajkama Ivanca i okolice.

Svi zainteresirani mogu se pridružiti pjesnicima te poslušati njihove stihove na pojedinim pjesničkim točkama, a početak susreta zakazan je za 15h u ivanečkom muzeju.

Tom će prigodom muzejska suvenirnica iznimno biti otvorena u subotu od 14 do 17h te će svi pjesnici imati prilike kupiti suvenir s logom Planinarskog grada za uspomenu na posjet Ivancu.