Društvo medicinskih sestara iz Ljubljane posjetilo Muzej planinarstva

Listopad 14, 2024

Društvo medicinskih sestara, primalja i zdravstvenih tehničara Ljubljana prošle je subote, 12. listopada posjetilo Ivanec.

Članovi Društva prvo su se uputili u Muzej planinarstva gdje ih je dočekala kustosica Ana Škriljevečki koja ih je ukratko upoznala s djelatnošću Muzeja i bogatom ivanečkom poviješću.

Potom su pogledali film „Ivanečke baštinske priče“ i razgledali aktualnu izložbu „15 godina Speleološke udruge 'Kraševski zviri' Ivanec“.

Svoj posjet završili su u muzejskoj suvenirnici gdje su kupili nekoliko suvenira koje su ponijeli sa sobom u Ljubljanu kao uspomenu na Ivanec.

Nakon posjeta Muzeju planinarstva, članovi Društva uputili su se u razgled grada, a zatim ih je čekao uspon na Ivančicu.

Kako su nam otkrili, ovo im nije prvi posjet Ivancu. Na vrh Ivančice planirali su se popeti tijekom posljednjeg izleta u lipnju, ali zbog velike vrućine nisu uspjeli, stoga su odlučili ponoviti pohod.

Članovi Društva vrsni su planinari te su istražili druge planine i gore u Hrvatskoj, poput Kalnika, a planinarili su i po hrvatskim otocima.

Posjet Ivancu ostao im je u lijepom sjećanju te su već najavili sljedeći dolazak.